”Про виховні функції сім’ї та недопущення насильства над дітьми”

  Раздел: Новини району, Новини служби у справах дітей та сім’ї Дата публикации: 10-02-2016, 06:27

   ”Про виховні функції сім’ї та недопущення насильства над дітьми”

   

  Сім’я – це унікальний соціальний інститут, першооснова духовного, економічного та соціального розвитку суспільства. Вона пов’язана з усіма сферами  життєдіяльності  людини та охоплює всі рівні соціальної практики: від особистого до державного,   від матеріального до духовного. Повноцінне життя можливе лише в родині. Соціальний інститут сім’ї є основним у суспільстві, він формує наступні покоління та виховує інтелектуально розвинену, духовно й морально зрілу особистість, що забезпечує розвиток і процвітання кожного громадянина та всієї держави.

  В умовах постійних  демографічних і соціальних змін в Україні (зростання кількості розлучень, самотніх людей, перевищення смертності над народжуваністю) втрачаються сімейні цінності, руйнуються відносини, підвищується ризик розлучень, знижується вага виховної функції сім’ї.

  Кожна людина протягом свого життя, як правило, є членом двох сімей: батьківської, з якої вона виходить, і тієї, що створює сама. На життя в сім’ї батьків припадають  періоди  приблизно до юнацького віку. У період змужніння людина поступово набуває самостійності. Чим далі, тим більше життєвого, професійного й соціального досвіду накопичує особистість, і все більшу роль для неї відіграє сім’я.

  Людина має усвідомлено будувати своє майбутнє й допомагати в цьому іншим. У процесі просвітницької роботи обов’язково повинні розглядатися питання сімейної освіти та розвитку людини в сім’ї, тому що саме в сім’ї формується майбутнє людини та людства.

  У плеканні історичної пам’яті наших дітей, вихованні шанобливого ставлення до роду, сім’ї важливе значення має живе спілкування з найближчими людьми в колі родини у формі бесід і розповідей про далеких предків, рід, сім’ю, історію українського народу, рідного краю, села чи міста або  селища. Для того, щоб успішно діяти, самому вихователеві необхідно добре знати історію, у тому числі історію української сім’ї.

           Сім’я  є  природним  середовищем  для фізичного,  психічного, соціального  і  духовного  розвитку дитини, її матеріального забезпечення й несе відповідальність за створення належних умов для цього. Відповідно до положень преамбули Конвенції ООН про права дитини сім’я має надати необхідний захист і сприяння дитині.

   

   

  2

          Актуальність  проблеми  полягає в тому, що одним із показників духовного розвитку та соціальної зрілості суспільства є ставлення до дітей. Вкладаючи  ресурси  в  дитинство, держава зміцнює майбутні продуктивні сили, забезпечує сталість економічного і духовного поступу. Тому в суспільстві, що зорієнтоване на високі загальнолюдські цінності, не можуть бути терпимі прояви жорстокого поводження з дітьми, зневажання їхніх інтересів, оскільки це має тяжкі соціальні наслідки: формуються соціально дезадаптовані, малоосвічені особистості, а головне – насильство знову породжує ту ж саму жорстокість.

         Стан який переживають  скривджені діти стосуються кожного громадянина суспільства.

          Діти – це майбутнє  кожної держави.  А тому фізичні та емоційні травми, які вони  переживають,  обкрадають  суспільство  та усіх його членів зокрема, не завжди можна уникнути дитячих травм, але їхня мінімізація має стати важливою метою соціальної політики.

         Суспільство усе ще виявляє нерішучість щодо заходів боротьби з насильством у родині. Часто діти вважаються власністю батьків, а не людьми, які мають право на захист особистості.

         Оскільки більшість сімей недостатньо реалізує свої виховні функції, сімейні тяготи, обмеженість батьків у часі для спілкування з дітьми, що  призводить до розриву внутрісімейних зв’язків, обмежує можливість батьків і дітей разом проводити дозвілля і відпочинок,  зниження престижу сім’ї, нестабільності сімейних стосунків, відсутності  необхідної  культури  сімейного  життя, пияцтва батьків, - зростає кількість сімей, що розпадаються,  та дітей,  які потрапляють до спеціальних дитячих закладів, жебракують, бродяжать.

         Попередження  насильства над дітьми, прямо вказує, що будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідуються законом.

   Сім’я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.

         Захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального розбещення та розвитку дитини  полягає  в забороні будь-яких  видів експлуатації батьками своєї дитини.

         Національному плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини, затвердженому Законом України ”Про Загальнодержавну програму ”Національний план дій  щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року”  від 5 березня 2009 р. № 1065-VI.

         Таким чином, пріоритети державної політики, закріплені в законодавчих актах, програмах, концепціях, спрямовані на розбудову соціальної державності в  Україні, захист прав і свобод людини і громадянина. В той же час наявні серйозні  невирішені соціальні проблеми, які потребують вирішення. Багато залежатиме  на цьому шляху від  злагодженості  спільних дій  органів державної влади та органів місцевого самоврядування на державному і регіональному  рівнях, ставлення  до проблеми  забезпечення  сприятливих умов для всебічного розвитку сім’ї як основи суспільства з боку держави та її громадян, недопущення жорстокості та насильства в сім’ї.

        

   

   

   

   

   

   

   

  Про зміну правил та розмірів виплат на дітей одиноким матерям та тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

    На виконання Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (від 24.12.15 №911 -VIII) Урядом 25 грудня 2015 року схвалено постанову Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до...

  Спрощено порядок державної реєстрації при народженні дитини

    Наказом Міністерства юстиції України від 26.08.2015 року № 1593/5 спрощено доступ громадян до адміністративних послуг щодо державної реєстрації народження дитини, а саме: працівниками відділів державної реєстрації актів...

  Соціальна справедливість має бути головним пріоритетом державної політики, - Мінсоцполітики

    Як відомо, гуманізм суспільства проявляється в тому, як держава ставиться до дітей, людей похилого віку, інвалідів, до тих, кому особливо важко в житті. Проголошений 3 грудня 1992 року Генеральною асамблеєю ООН Міжнародний...

  Військова дисципліна, її суть і значення

  Без військової дисципліни не може існувати жодна сучасна армія. У період розбудови Збройних Сил нашої Батьківщини військова дисципліна має особливе значення. Складна військова техніка також посилює вимоги до дисципліни кожного...

  Управління соціального захисту населення Васильківської районної державної адміністрації з нагоди Дня людей похилого віку

    В перший день жовтня в Україні відзначається День людей похилого віку.  Цей день є визначним і особливим, щоб кожна людина, кожен громадянин пам’ятав про свою історію, вшановував і надавав підтримку людям...


Васильківська районна державна адміністрація

08601, Київська область, м. Васильків, вул. Покровська, 4
(045-71) 2-20-04 - приймальня
(045-71) 2-20-04 - сектор звернення громадян

(068)559-75-92 - Телефон чергового райдержадміністрації у неробочий час, вихідні та святкові дні

rda@vasilkivrda.gov.ua
rdavasilkiv@ukr.net
www.vasilkivrda.gov.ua
 
Президент України
Президент України
 
Урядовий Портал
Урядовий Портал
 
Київська ОДА
Київська ОДА
 
Міська Рада
Міська Рада
 
 
«    Лютий 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829