Володимир Гройсман: Підрозділи Нацгвардії – гордість держави

Парламент ухвалив 10 законопроектів з урядово-парламентської Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію

В’ячеслав Кириленко провів нараду з підготовки Міжнародного форуму, присвяченого 85-м роковинам Голодомору

***

Володимир Гройсман: Підрозділи Нацгвардії – гордість держави

Підрозділи Національної гвардії України, становлення яких тісно переплетене з реальним бойовим досвідом, – це гордість держави.

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час відвідання Міжнародного міжвідомчого багатопрофільного Центру підготовки підрозділів Національної гвардії України. Глава Уряду спільно з Президентом Петром Порошенком взяли участь в урочистостях з нагоди 4-ї річниці формування Національної гвардії.

“Ви захищаєте мир та спокій громадян. Ми високо цінуємо те, що вдалося зробити за 4 роки”, – сказав Прем’єр-міністр.

Він підкреслив, що Уряд завжди надавав і надаватиме повну підтримку і допомогу для забезпечення Нацгвардії.

“Гвардійці мають гідні умови, аби ставати краще. І шана та повага наших громадян буде направлена до кожного з вас”, – додав Глава Уряду.

Довідково

Міжнародний міжвідомчий багатопрофільний центр незабаром має стати одним з найбільших навчальних майданчиків для правоохоронних органів. Наразі ведеться його розбудова. Глава Уряду відвідав казармені приміщення, штаб, великий полігон для відпрацювання стрільб з озброєння різних калібрів.

***

Парламент ухвалив 10 законопроектів з урядово-парламентської Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію

За неповний місяць Парламент відчутно просунувся в ухваленні законопроектів з Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Про це під час прес-брифінгу заявила Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Із 28 лютого Верховна Рада ухвалила в цілому 3 законопроекти і 7 за основу із Дорожньої карти. Це надзвичайно важливо, бо без ухвалення рамкових законопроектів, ми не можемо рухатися далі в роботі над підзаконними актами, спрямованими на виконання Угоди про асоціацію», – зазначила Віце-прем`єр-міністр.

Вона наголосила, що згадана урядово-парламентаська Дорожня карта не є статичним документом – вона змінюватиметься, в тому числі з огляду на поступ України в чистині виконання Угоди про асоціацію та зміни в праві ЄС. «Ми вже спрямували листа Голові Верховної Ради про те, що два законопроекти зі сфери громадського здоров`я мають бути включені в Дорожню карту», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

***

В’ячеслав Кириленко провів нараду з підготовки Міжнародного форуму, присвяченого 85-м роковинам Голодомору

Сьогодні Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко провів засідання міжвідомчої робочої групи з підготовки та проведення Міжнародного форуму, присвяченого 85-м роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні. У нараді взяли участь представники Світового конгресу українців, Громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні, представники Адміністрації Президента України, Міністерства закордонних справ, Міністерства культури, Міністерства інформаційної політики, Міністерства освіти і науки, Українського інституту національної пам’яті, Київської міськдержадміністрації.

В’ячеслав Кириленко наголосив, що необхідно скоординувати зусилля усіх органів виконавчої влади під час підготовки до Міжнародного форуму, присвяченого 85-ій річниці Голодомору – геноциду українського народу. Форум відбудеться наприкінці листопада 2018 року в Києві.

«Головна мета форуму –  поширення правди про Голодомор та продовження процесу визнання світовим співтовариством Голодомору 1932-33 років геноцидом українського народу», – повідомив В’ячеслав Кириленко.

У цьому контексті учасники міжвідомчої робочої групи з підготовки та проведення Міжнародного форуму, присвяченого роковинам Голодомору, обговорили організаційні питання й висловили пропозиції до програми заходів. За результатами засідання робочої групи Українському інституту національної пам’яті доручено узагальнити пропозиції учасників робочої групи та подати доопрацьований проект концепції та програми заходів на наступне засідання.

До участі в Міжнародному форумі планується запросити керівників держав, урядів і парламентів, урядовців, лідерів міжнародних організацій, вчених, які досліджують Голодомор, представників освітніх, музейних, культурних установ.

Нагадаємо, згідно з Указом Президента України від 26 листопада 2016 р. «Про заходи у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу» Кабінетом Міністрів утворено Організаційний комітет із підготовки і проведення заходів у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Вперше Міжнародний форум, присвячений темі Голодомору, пройшов у Києві в листопаді 2008 року в 75-ті роковини геноциду.

 

 

 З повагою

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету Міністрів України