Президент у статті The Washington Post: Антикорупційний суд - це прорив і зміна правил гри

  Раздел: Топ-Новини, Новини району Дата публикации: 18-06-2018, 10:13

   


  Новий Закон про національну безпеку буде планом нашої співпраці з країнами НАТО – Президент

   

  Президент Петро Порошенко у статті The Washington Post «Моя мета - перемогти корупцію в Україні» наголосив, що з ухваленням Закону про створення Вищого антикорупційного суду Україна зробила ще один важливий крок на шляху до побудови європейської держави, де всі рівні перед законом.

  «Це був не перший крок у цій подорожі, і він не буде останнім. Але я вважаю, що він став показником незворотності нашого шляху до справжньої демократії», - зазначив Петро Порошенко. Він зауважив, що будучи обраним у травні 2014 року Главою української держави, вирішив побудувати абсолютно нову архітектуру для боротьби з корупцією і союзниками на цьому напрямі були активне українське громадянське суспільство та волонтери разом з міжнародними партнерами України в Європейському Союзі, Міжнародному валютному фонді та Північній Америці.

  За його словами, це стало колосальним завданням і зусилля України з будівництва свого нового майбутнього блокувалися ворогами всередині і зовні на кожному кроці.

  «Російська руйнівна тактика та її гібридна війна намагалися позбавити українців права визначати своє власне майбутнє. Москва підбурювала війну на Донбасі, яка забрала понад 10 тисяч людських життів, і призвела до появи майже двох мільйонів внутрішньо переміщених осіб та біженців», - наголосив Президент. Він додав, що це призвело до збитків  у розмірі 100 мільярдів доларів через знищення економіки та окупацію.

  Водночас боротьба з корупцією також має своїх внутрішніх ворогів, від популістів до корисливих інтересів зацікавлених груп. «Як і їх союзники в деяких країнах Європи, популісти України голосно використовують риторику боротьби з корупцією, не маючи зацікавлення у вирішенні цієї проблеми», - зазначив Президент. Глава держави нагадав, що створення антикорупційного суду блокувалося шляхом внесення альтернативних законопроектів та майже двох тисяч поправок до запропонованого заонопроекту. «Всі  їхні руйнівні зусилля, а також дії Росії, були марними. 317 депутатів відповіли сильним посланням, що ми подолаємо перешкоди на шляху реформ», - наголосив Президент.

  Глава держави підкреслив, що започаткування антикорупційного суду є не першою серйозною реформою в Україні з 2014 року. Президент нагадав про запуск системи електронного декларування, реалізацію проекту електронних закупівель Prozorro, реформу енергетичного та банківського секторів.

  «Наші реформи дали результати для всіх українців, у тому числі дозволяючи нашим громадянам подорожувати безвізовим режимом у межах Шенгенської зони. Наше наступне завдання - якнайшвидше забезпечити функціонування антикорупційного суду», - наголосив Президент. Він зауважив, що зарубіжні експерти будуть здійснювати нагляд за відкритим та прозорим відбором професійних суддів і кандидати пройдуть ретельну перевірку, а після запуску суд розпочне свою роботу, допомагаючи закрити всі функціонуючі корупційні схеми, які залишилися в Україні, і притягуючи винних осіб до відповідальності.

  «Однак система не буде повністю ефективною, якщо наші європейські партнери також не відіграватимуть свою роль у забезпеченні високого рівня перевірки потоків капіталу з України та не нададуть притулку для чиновників та олігархів, які прагнуть ухилитися від правосуддя в українських судах», - додав Петро Порошенко.

  Президент наголосив, що протягом останніх чотирьох років вдалося запровадити більше реформ, ніж за всі 27 років незалежності України і дух Євромайдану продовжує жити, незважаючи на перешкоди, та у пам’ять про тисячі українських солдатів та патріотів, які загинули від рук російських маріонеток.

  «Впевнений, що антикорупційний суд - це прорив і зміна правил гри. Так, ми  маємо ще багато роботи попереду, але, прийнявши цей закон, ми продемонстрували, що назад шляху не буде. Будуть лише наші спільні і злагоджені зусилля аби стати мирним, безпечним, вільним від корупції союзником ЄС та НАТО у сильнішій та об’єднаній Європі», - зазначив Глава української держави.

  Президент підписав Указ про остаточне припинення участі України у статутних органах СНД

   
    Президент Петро Порошенко підписав Указ, яким увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони про остаточне припинення участі України у роботі статутних органів...

  Петро Порошенко запровадив День поліції України та вручив сертифікати на водний та автомобільний транспорт НПУ

    Президент Петро Порошенко підписав Указ про заснування 4 липня Дня поліції України. Про це Глава держави повідомив під час виступу на урочистому заході з нагоди вручення сертифікатів на водний та автомобільний транспорт...

  Глава держави: Маємо сприяти підготовці закону про Антикорупційний суд до другого читання

    Під час під час виступу на «Українському сніданку», який відбувається в рамках 48-го щорічного засідання Всесвітнього економічного форуму в Давосі, Президент Петро Порошенко наголосив на необхідності...

  Польща підтримує запровадження миротворчої місії ООН на Донбасі – зустріч Президентів України та Польщі

    Твердий голос Польщі в Раді безпеки ООН відіграє важливу роль в дискусії щодо забезпечення повернення миру на Сході України і в Криму, і забезпечення звільнення окупованих Російською Федерацією територій», - сказав...

  Президент представив нового голову Київської ОДА Максима Мельничука

  Президент Петро Порошенко представив колективу Київської обласної державної адміністрації нового керівника – Максима Мельничука. Він замінив на цій посаді Володимира Шандру, який кілька днів тому написав заяву про...


Васильківська районна державна адміністрація

08601, Київська область, м. Васильків, вул. Покровська, 4
(045-71) 2-20-04 - приймальня
(045-71) 2-20-04 - сектор звернення громадян

(068)559-75-92 - Телефон чергового райдержадміністрації у неробочий час, вихідні та святкові дні

rda@vasilkivrda.gov.ua
rdavasilkiv@ukr.net
www.vasilkivrda.gov.ua
 
Президент України
Президент України
 
Урядовий Портал
Урядовий Портал
 
Київська ОДА
Київська ОДА
 
Міська Рада
Міська Рада
 
 
«    Червень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930